Басты бет / «Телекоммуникация саласы үшін мамандарды даярлау мәселелері» тақырыбында семинар

2023 жылдың 3 мамырында «Радиотехника, электроника және телекоммуникациялар» кафедрасында «Телекоммуникация саласы үшін мамандарды даярлау мәселелері» тақырыбында семинар өтті. Баяндамашы – Мұхамедрахимов Қ.У., т.ғ.к., РЭТ кафедрасының аға оқытушысы. Семинарда инженерлік кадрларды даярлауда оқу үдерісінде туындайтын мәселелер және оларды шешу жолдары талданды.

Қазіргі уақытта орта мектеп түлектерінің білім деңгейі жоғары білікті инженерлерді жеткілікті мөлшерде дайындау үшін университет үшін тым төмен. Көпшіліктің басты мәселелерінің бірі – мектеп оқушыларының математика және физика пәндеріне нашар дайындығы, ол концептуалды аппараттың жоқтығынан, сөйлеуде өз ойын жеткізе алмауынан, қойылған сұрақтарға өз бетінше жауап таба алмауынан көрінеді. әдебиет дамымаған, кереғар естілгенімен, білім алуға қызығушылық жоқ.

Семинар барысында қатысушылар өзекті мәселелерді талқылауға тартылды: оқыту үдерісіне заманауи әдістер мен технологияларды енгізу жолдары; педагогикалық кадрлардың кәсіби сапаларын арттыру; оқу процесінде тәрбиелік компонентті күшейту.