Басты бет / Университет / Біз туралы / Университетің рейтингтердегі жетістіктері
Университетің рейтингтердегі жетістіктері

С. Сейфуллин атындағы Қазақ агротехникалық университеті QS World University Rankings, Webometrics Ranking of World Universities рейтингтеріне, Аккредиттеу және рейтинг тәуелсіз агенттігі(АРТА), Республикалық рейтинг агенттігі (РРА) әлемдік және қазақстандық рейтингтеріне қатысады.

2022 жылы С. Сейфуллин атындағы ҚАТУ Шығыс Еуропа және Орталық Азия QS UniversityRankings EECА 2021 жоғары оқу орындарының топ 250+ рейтингіне енді.

QS World University Rankings әлемдік рейтингінің желідегі беті http://www.topuniversities.com/university-rankings

Испандық Cybermetrics Lab зерттеу тобы құрастырған Webometrics Ranking of World Universities рейтингі белгілі бір университеттің ғаламдық интернет кеңістігінде қаншалықты ұсынылатындығын бағалайды. Қазіргі уақытта Webometrics рейтингінде С. Сейфуллин атындағы ҚАТУ 13074 позицияны иеленген.

Webometrics Ranking of World Universities рейтингінің желідегі беті http://www.webometrics.info/en/Asia/Kazakstan

QS Asia University Rankings 2023 рейтингінде Орталық Азияның үздік университеттерінің қатарына кіріп, 401-450 орынға ие болды

2022 жылы. С.Сейфуллин атындағы ҚАТУ IAAR Eurasian University Ranking рейтингісінде 11 - орынға ие болды.

QS Global World Rankings 2022 рейтингінде университет Қазақстан Республикасындағы 14 университет арасынан әлем университеттерінің топ + 1001 рейтингіне енді.

"Атамекен" ҚР ҰКП өткізген жоғары оқу орындарының білім беру бағдарламаларының рейтингінде 7 ОП - 1 орын, 4 ОП – 2 орын, 2 ОП – 3 орын иеленді. Рейтингке Қазақстан Республикасының 85-тен астам жоғары оқу орындары және 2000-нан астам білім беру бағдарламалары қатысты.

ҚР ЖОО - 2022 бас рейтингінде С.Сейфуллин атындағы ҚАТУ 3 - орынды иеленді.

Қазақстан Республикасының Жоғары оқу орындары арасындағы көшбасшылар: Әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық университеті (366 313 балл), Л.Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университеті (232 179 балл), С.Сейфуллин атындағы Қазақ агротехникалық университеті (136 899 балл).

Бакалавриат білім беру бағдарламалары бағыты бойынша жоғары оқу орындарының рейтингінде: ауыл шаруашылығы және биоресурстар – 1 орын; ветеринария – 2 орын; инженерлік, өңдеу және құрылыс салалары – 3 орын; ақпараттық-коммуникациялық технологиялар – 4 орын; жаратылыстану ғылымдары, математика және статистика – 4 орын.

Магистратура білім беру бағдарламалары бағыты бойынша: ауыл шаруашылығы және биоресурстар – 1 орын; инженерлік, өңдеу және құрылыс салалары – 1 орын; ветеринария – 2 орын; ақпараттық-коммуникациялық технологиялар – 2 орын; жаратылыстану ғылымдары, математика және статистика – 3 орын.

Докторантура білім беру бағдарламалары бағыты бойынша жоғары оқу орындарының рейтингінде: ветеринария – 1 орын; ауыл шаруашылығы және биоресурстар – 1 орын; инженерлік, өңдеу және құрылыс салалары – 1 орын; ақпараттық-коммуникациялық технологиялар – 3 орын.

Рейтингке Қазақстанның 40 жоғары оқу орны және 1000-ға жуық білім беру бағдарламалары қатысты.

121 білім беру бағдарламасынан 56 білім беру бағдарламасы жүлделі орын иеленді, оның ішінде:

- 37 білім беру бағдарламасы – 1 орын;

- 15 білім беру бағдарламасы – 2 орын;

- 4 білім беру бағдарламасы – 3 орын.

2022-2023 жылдары 39 білім беру бағдарламасы аккредиттеуден кейінгі мониторингтен сәтті өтті.

Университет оқытушылары Мехтиев Али Джаванширович пен Джатаев Сатвалды Адинеевич «Қазақстан Республикасы Жоғары оқу орындарының ПОҚ» топ – 50 бас рейтингіне кірді.