Басты бет / «Қазіргі заманғы ботаника» студенттік ғылыми үйірмесі
«Қазіргі заманғы ботаника» студенттік ғылыми үйірмесі

«Қазіргі заманғы ботаника» студенттік ғылыми үйірмесі биология ғылымдары кафедрасында доцент б.ғ.к. А.П. Муранецтың және  ассистент Г.Б. Кучекбаеваның жетекшіліктерімен жұмыс атқарады.

Студенттік ғылыми үйірменің жұмыс бағдары:

1. Адам ағзасына өсімдіктердің пайдасы
  2. Пияз қабығының емдік қасиеттері
  3. Қазақстанның солтүстік-шығыс жағдайында кәдімгі pinussilvesters L қарағай өсіміне ортаның Климаттық факторларының әсерін зерттеу
  4. Жыртқыш өсімдіктер
  5. Өсімдік селекциясының әдістері
  6. Ақмола облысындағы улы өсімдіктер
  7. Жусан түрлері мен қасиеттері
  8. Қазақстанда өсімдіктердің биоалуантүрлілігін индукция әдісімен сақтау
  9. Өсімдіктер фитогормондары
  10. Ақмола облысы жағдайында күнбағыс будандарының перспективалы сорттарын өсіру ерекшеліктері
  11. С. Сейфуллин атындағы ҚазАТУ-нің гербар қорын зерттеу.

Студенттік ғылыми үйірменің мақсаты:

СҒҮ қызметінің негізгі мақсаты студенттердің ғылыми-зерттеу қызметін қарқындату, олардың ғылыми зерттеулерге қатысу жолымен биология, ботаника және ауыл шаруашылығы саласындағы мамандарды қалыптастыру үшін қолайлы жағдайлар жасау және дамыту болып табылады. Әр студент үшін өзінің қабілеттері мен қажеттіліктеріне сәйкес жеке тұлғаның шығармашылық дамуына өз құқығын жүзеге асыру мүмкіндігін қамтамасыз ету.

Студенттік ғылыми үйірменің міндеттері:

Күтілетін нәтижелер: үйірме жұмысына қатысатын студенттер кафедра оқытушыларының жетекшілігімен ғылыми әдебиеттермен жұмыс жасайды, биология мен ауыл шаруашылығындағы ғылыми жетістіктерді өз бетінше талдап, жинақтап, эксперимент қою дағдыларына ие болады. Алынған эксперименталды зерттеулердің нәтижесімен студенттер студенттік конференцияларда өнер көрсетеді, ғылыми басылымдарда жарияланымдарды жоспарлайды.