Басты бет / Қазақ КСР еңбек сіңірген ғылым қайраткері, Астана қаласының құрметті азаматы, экономика ғылымдарының докторы, құрметті жерге орналастырушы – Моисей Аронұлы Гендельманның атаулы аудиторияның ашылу салтанаты

2023 жылғы 5 желтоқсанда С. Сейфуллин атындағы Қазақ агротехникалық зерттеу университетінің «Жер ресурстарын басқару, сәулет және дизайн» факультетінде Қазақ КСР еңбек сіңірген ғылым қайраткері, Астана қаласының құрметті азаматы, экономика ғылымдарының докторы, құрметті жерге орналастырушы – Моисей Аронұлы Гендельманның атаулы аудиторияның ашылу салтанаты өтті. Салтанатты ашылуға университет басшылығы Басқарма төрағасы-Ректор, ҚР ҰҒА академигі Қ.М. Тіреуов, «Агрофирма Родина» ЖШС директоры, Қазақстанның еңбек батыры, «ҚазАгро Инновация» АҚ директорлар кеңесінің мүшесі И.А. Сауэр, а.ш.ғ.д., жоғары мектептің халықаралық ғылым академиясының профессоры Б.О. Әлімжанов, «С.Сейфуллин атындағы ҚазАТЗУ» КеАҚ түлектер кеңесінің төрағасы А.В. Майер, Варшава технологиялық университетінің профессоры П.Т. Купидура, Сарыарқа ауданының тіркеу және жер кадастры бөлімінің басшысы Д.С. Абитов, ҚР құрметті сәулетшісі А.Ш. Чиканаев сонымен қатар факультеттің профессор-оқытушылар құрамы және т.б.

Моисей Аронович аспирант пен кафедра ассистентінен бастап, С. Сейфуллин атындағы ҚазАТУ ең қуатты ғылыми және оқу-өндірістік базасы бар елдегі ең ірі аграрлық жоғары оқу орындарының бірінің профессоры мен ректорына дейінгі жолдан өтті.

Моисей Аронович 50 жылдан астам өмірін жерге орналастыру ғылымы мен жер ресурстарын басқаруға арнады. Ол 47 кандидат пен 10 ғылым докторын дайындады. Ол 250 ғылыми еңбектің авторы және тең авторы, онда біздің университетте және одан тыс жерлерде оның студенттері мен ізбасарлары өзекті және дамытатын жер ресурстарын ұйымдастыру мен ұтымды пайдаланудың заманауи негіздері қаланған.

М.А. Гендельман мұрасының арқасында біздің университет орталық және солтүстік Қазақстанның ірі аграрлық жоғары оқу орны және Астана қаласының бірінші жоғары оқу орны болып табылады.