Басты бет / «Әйелдер күресі» үйірмесі бойынша Шеберлік сабағы ( сәуір)
«Әйелдер күресі» үйірмесі бойынша Шеберлік сабағы ( сәуір)

Шақырылғант қонақ:   Күрес бойынша спорт  шебері М.О.Мырзаев. «Әйелдер күресі» үйірмесіне қатысатын және қызығатын барша студенттер шақырылды.

Экономикалық, Энергетикалық, ЖРБСжД, ВжМШТ, Энергетикалық, Агрономиялық, Техникалық, ОШЖТжҚО, факультеттерінен секцияға қатысушы, үйренем деуші студенттер қатысты. Шеберлік сабағыда

М.О.Мырзаев  Күресте күресшілердің  өз өзін еркін ұстап, өз бойындағы күшін, әдісін түгел пайдалана алуды, аяқтан шалу, жата тастау, арқалай тастау, қол байлап күресу, салмақпен басу, тіресу, аяқтың басымен іліп тастау, жамбасқа алып иіре лақтыру, белінен қысып, тірсектен шалу сияқты әдістердің бәрін де қолдануға болатындығын көрсетті.

Палуан қыздар кілем үстінде; арнаулы жазық жерде белдесіп күресіп шеберліктерін асырды.. Ойынның ережесі бойынша қимыл үстінде адамға зақым келтіре күш жұмсауға, дөрекілік жасауға болмайтындығын ескертті.

Әрине Шеберлік сабағы өте жақсы дәрежеде өткізілді.  Палуан қыздар пікірі тыңдалды және сұрақтарға жауап берілді.

«Әйелдер күресі» үйірмесі жаттықтырушысы     Байгашева А.С.