Басты бет / Жаңалықтар / Факультетаралық «Қыз сыны» сайысы
Факультетаралық «Қыз сыны» сайысы

15 наурыз күні сағат 18.00-де дәстүрлі факультетаралық «Қыз сыны» сайысы өткізіледі.

Сайыстың мақсаты: Қазақ қызының бойындағы ұлттық дәстүрімізге сай қасиеттерге бағыт- бағдар бере отырып, олардың бойында қарапайымдылық, әсемділік, өнерге қызығушылық, сахна мәдениетін, шығармашылық қабілеттерін арттырып, салт-дәстүрімізді ары қарай алғастыруға себепші болуға баулу.

Сайыс мазмұны:

- «Мен қазақ қыздарына қайран қалам» - ұлттық киім үлгісін көрсету, сахнада өзін-өзі ұстай білу мәдениетіне және бірілген уақытта өзін-өзі таныстыруына мән беріледі (3мин).

- «Оюлар сыр шертеді»- қолөнер үлгісі бойынша сайыс (ою-өрнек, кесте тігу, ұршық иіру және т.б). Бұйымды жасау барысында, жұмыс видеоға түсірілуі керек. Дайындалған видео қатысушы бұйым туралы ақпарат айтып жатқанда, проектор көмегімен халыққа көрсетілетін болады. Сонымен қатар, қазылар алқасы тарапынан байқауға қатысушының өнеріне қанағаттанбаған жағдайда қосымша салт-дәстүрден сұрақтар қойылады. Бұл сайыскердің интелектуалдық ой қабілеті мен салт-дәстүрді меңергендігін бағалайды (3мин).

- «Өнерге әркімнің ақ бар таласы» - өнерпаздық деңгейін бағалау, ән айту, би бибилеу, мәнерлеп өлең оқу, т.б;

- «Бұрымды қыз» - шаш өру сайысы. Сайысқа қатысушы арулар арнайы дайын тұрған бұрымды қыздардың шашын уақытқа өрумен сыналатын болады.

Өтетін орны: Агрономия факультетінің акт залы