Главная / Образовательные программы / Автомобиль көлігін жөндеу, техникалық қызмет көрсету және пайдалану
Автомобиль көлігін жөндеу, техникалық қызмет көрсету және пайдалану

«Автомобиль көлігін жөндеу, техникалық қызмет көрсету және пайдалану» білім беру бағдарламасының өзектілігі көлік құралдарын пайдалану саласының даму деңгейімен анықталады, бұл өз кезегінде оларды күтіп-ұстау, жөндеу және пайдалану мәселелерін шешуге мәжбүр. Техникалық және кәсіптік білім беру саласындағы мамандарға техникалық қызмет көрсетудің жоғары деңгейін қамтамасыз етуге, заманауи технологиялық және диагностикалық құрал-жабдықтармен жұмыс істеуге, жоғары сапалы сервис пен автомобильді жөндеуге арналған құралдар мен жабдықтарды пайдалануды қажет ететін орта деңгейдегі техникалық кадрларды даярлауға деген сұранысты арттырады. Болашақ маман мен қызметкерді оқыту сапасы ТжКББ жүйесі мекемелерінің жұмысының маңызды көрсеткіші болып табылады және тұтынушылардың қажеттіліктері мен күтуін қамтамасыз ету үшін ұсынылатын білім беру қызметтерінің мүмкіндігінен тұрады. Біздің университет 30 жылдан астам уақыт бойы кәсіптік білім беру жүйесінде жоғары білікті профессор-оқытушылар құрамын дайындады.

Қазіргі заманғы кадрлық саясаттың талаптарына сүйене отырып, ТжКББ жүйесінде профессорлық-оқытушылар құрамын жаңғырту, мамандарға базалық білім беруді енгізу қажет.

Бұл білім беру бағдарламасын аяқтағаннан кейін түлектер түрлі салаларда жұмыс істеуге, сондай-ақ ғылыми-зерттеу және жобалау жұмыстарына өздерінің қабілеттерін көрсету мүмкіндігіне ие болады.

Сіз оқитын негізгі пәндер:

Негізгі инженерлік модуль:

- Сызбаларды жасауды автоматизацияландыруы;

- Теориялық және қолданбалы механика.

Дизайн және технология модулі:

- Жобалау негіздері және машина бөлшектері;

-Технологиялық құрылыс материалдары.

Профильдік - техникалық модуль:

- Автомобильдер мен ішкі жану қозғалтқыштарының теориясы негіздері;

- ТҚ, техникалық қызмет көрсету және техникалық диагностика.

Модуль – кәсіптік білім беруді ұйымдастыру және басқару:

- Кәсіптік білім беру жүйесінде педагогикалық басқару;

- Ғылыми зерттеулердің негіздері;

-Акмология және педагогикалық дағдылар.

Әдістемелік модуль:

- Кәсіптік білім берудің әдістемесі;

- Бағдарламалық қамтамасыз ету жүйесіндегі заманауи технологияларды оқыту.

Сіз жұмыс істей аласыз:

- техникалық және кәсіптік білім беру жүйесіндегі (колледждер және т.б.)

- оқытушы және өндірістік оқыту шебері;

- жүргізуші мектептерде нұсқаушы;

- әкімдіктердің білім беру бөлімінің маманы;

- ғылыми мекемелерде, конструкторлық бюроларда және өнеркәсіптік кәсіпорындарда инженер;

- техник-механик, автокөлік құралдарын жөндеу шебері;

- техникалық қызмет көрсету станциясының менеджері