Басты бет / Қазақстан Республикасы Қаржы мониторингі агенттігі жанындағы Астана қаласы бойынша экономикалық тергеу департаменті С.Сейфуллин атындағы КАТЗУ студенттерімен кездесу ұйымдастырып, өткізді

Мемлекет басшысы азаматтардың құқықтық және қаржылық сауаттылығын жүйелі түрде арттыру міндетін белгіледі.

Осыған байланысты Қазақстан Республикасы Қаржы мониторингі агенттігі жанындағы Астана қаласы бойынша экономикалық тергеу департаменті өзара іс-қимылды нығайту және қаржылық сауаттылықты арттыру мақсатында 13 желтоқсанда С.Сейфуллин атындағы КАТЗУ студенттерімен кездесу ұйымдастырып, өткізді.

Департаменттің екінші Тергеу басқармасының аға тергеушісі Ақматов Жалал Дайырбекұлы "Қаржы пирамидаларына қарсы іс-қимыл", "Лудомания және заңсыз ойын бизнесі" тақырыбында баяндама жасады.

Спикер қазір біздің азаматтар сайттар мен әлеуметтік желілерді қаржы пирамидаларының белгілері бар-жоғын өз бетінше тексере алатынын атап өтті. Бұл олардың алаяқтық схемаларға араласуына жол бермейді.

Қазіргі қоғамның әлеуметтік ауруларының бірі-құмар ойындар. Ойын бизнесі адамдардың денсаулығына үлкен зиян келтіреді. Толқуға бейім адамдар алдымен өз ақшаларын жоғалтады, қылмыс жасауға барады. Лудомания-бұл психологиялық ауру, және бұл ауруды ақылды схемаларды қолдана отырып, адамдардан соңғы ақшаны тартатын жосықсыз кәсіпкерлер пайдаланады. Ағымдағы жылы қабылданған шаралармен ойын мекемелерінің заңсыз қызметінің жолын кесу жұмыстары күшейтілді, деп атап өтті баяндамашы.

Департаменттің бірінші жедел басқармасының аға жедел уәкілі (анықтаушы) студенттермен "Цифрлық активтердің заңсыз айналымы саласындағы қылмыстар"тақырыбында пікірталас өткізді.

Әкімшілік басқарманың бас маманы Асылбек Ақзере Ғалымжанқызы Бас прокуратура жанындағы Құқық қорғау органдары академиясына түсу және Астана қаласы бойынша экономикалық тергеу департаментінде студенттердің өндірістік тәжірибелерінен өту мәселелері бойынша түсініктеме берді, сондай-ақ Агенттіктің аумақтық бөлімшелерінде жұмысқа орналасу мүмкіндігі туралы атап өтті. Қорытындылай келе, департамент қызметкерлері қырағы болуға және өз жинақтарын күмәнді қаржы ұйымдарына салмауға, жағымсыз салдарға әкеп соқтыратын құмар ойындар ойнамауға шақырады .

Аталмыш іс-шараны "Экономика" кафедрасының меңгерушісі Темірова Ақмарал Болатқызы,"Қаржы, есеп және аудит" кафедрасы меңгерушісі Н.Т.Шәйкенованың және деканның орынбасары Хавжалел Қасымхан ұйымдастырды.