Басты бет / 1-3 курс студенттерімен "Вирустық аурулардың алдын алу және салауатты өмір салты" тақырыбында кездесу өтті

2022 жылғы 8 қыркүйек 5 қазан аралығында университеттің медицина қызметкерлері О Б Атангулова, С А Мұхамедьярова және Д Ж Базарбеков "Вирустық аурулардың алдын алу және салауатты өмір салты" тақырыбында кураторлық сағаттарда 1-3 курс студенттерімен кездесулер өткізілді.

СӨС - бұл көптеген компоненттерден тұратын жүйелік құбылыс. Оларға бірнеше компоненттерді жатқызуға болады: ерте жастан бастап денсаулық пен дұрыс өмір салтын оқыту (отбасында және білім беру мекемелерінде). Дененің жан-жақты дамуына ықпал ететін және денсаулыққа зиян келтірмейтін қауіпсіз ортаны құру. Жаман әдеттерден бас тарту және оларға теріс көзқарас қалыптастыру. Салауатты тағамдарды қалыпты мөлшерде тұтынуды көздейтін тамақтану мәдениетін қалыптастыру. Қарқындылығы дененің жасына және жалпы жағдайына сәйкес келетін тұрақты физикалық белсенділіктің қажеттілігі. Гигиена ережелерін білу және сақтау (жеке және қоғамдық).

Гигиенаға көп көңіл бөлінді өйткені бұл барлық аурулардың алдын-алу, әсіресе вирустық аурулардың өршуі кезінде.