Басты бет / Жаңалықтар / Екі жақты құжаттарға қол қойылды
Екі жақты құжаттарға қол қойылды

2024 жылғы 2-4 шілдеде Қытай Халық Республикасының Төрағасы Си Цзиньпин Астанаға ресми сапармен келді.

Қытай Халық Республикасы Төрағасының ресми сапары аясында бірқатар маңызды стратегиялық құжаттарға қол қойылды, соның ішінде Солтүстік-Батыс ауыл шаруашылығы және орман шаруашылығы университеті арасында Қытай-Қазақстан ауыл шаруашылығы ғылыми-білім беру орталығын құру туралы келісім (Янлин, Қытай), С.Сейфуллин атындағы Қазақ агротехникалық зерттеу университеті (Астана, Қазақстан), М.Қозыбаев атындағы Солтүстік Қазақстан университеті (Петропавл, Қазақстан) және Семей қаласының Шәкәрім университеті (Семей, Қазақстан).

Орталық қатысушылары ынтымақтастық стратегияларының кең спектрін пайдаланады және академиялық мақсаттарда оқитын профессорлар, қызметкерлермен алмасуды, шетелдік бірлескен және қос дипломдық оқу бағдарламаларын дайындауды, бірлескен ғылыми жобаларды дайындауды және осындай зерттеулерді қаржыландыруды, сондай-ақ,  барлық қолданылатын саясаттар және/немесе ынтымақтастықтың басқа түрлерін қамтиды.