Басты бет / 2023 жылдың 3-тоқсанында келесі іс-шаралар жүзеге асырылды
2023 жылдың 3-тоқсанында келесі іс-шаралар жүзеге асырылды

2023 жылдың 3-тоқсанында келесі іс-шаралар жүзеге асырылды:

1) шеңберінде қаржыландырылатын «Қалдықтарды басқару бойынша магистрлік бағдарламаны әзірлеу және енгізу арқылы серіктес елдерде айналмалы экономиканы дамыту» EU ERASMUS+ 618715-EPP-1-2020-1-DE-EPPKA2-CBHE-JP халықаралық жобасының жергілікті үйлестірушісі. Еуропалық Одақ Эразмус + бағдарламасы Гүлмира Қалмашқызы Сатыбалдиева , биология ғылымдарының кандидаты, ҚАТИУ экология кафедрасының доценті. С.Сейфуллина 4-5 шілдеде Астанада өткен «GREEN ENERGY & WASTE RECYCLING FORUM» (GEWR) қалдықтарды басқару және жаңартылатын энергия бойынша Еуразиялық форумға спикер ретінде қатысты .

«IEP және BAT-қа көшу: кәсіпорындар нені күтуі керек?» Дөңгелек үстеліне қатысушылар. Сатыбалдиева Г.Қ. 2021-2023 жылдар аралығындағы негізгі нәтижелер туралы айтылды. атындағы Қазақ агротехникалық ғылыми-зерттеу университетінің «Табиғи ресурстарды тұрақты басқару» БӨ бойынша Қазақстанның серіктестері болып табылатын 3 жоғары оқу орнының білім беру бағдарламаларын ұсынды. Сәкена Сейфуллина (Астана), «Қалдықтарды басқару» БӨ, Көкшетау университеті. Ш.Уәлиханов (Көкшетау), «Геоэкология және қоршаған ортаны басқару» ББҚ, Қостанай өңірлік университеті. Жоба аясында әзірленген А.Байтұрсынов ( Қостанай ) .

Табиғи ресурстарды тұрақты басқару саласында жоғары білімді , қалдықтарды басқару саласында құзыретті, қалдықтарды басқару инфрақұрылымын құруда инновациялық тәсілдерді қолдануға қабілетті мамандарды даярлау қазіргі еңбек нарығындағы өзекті мәселелердің бірі болып табылады .