Басты бет / Жаңалықтар / Өзі - студент, өзі - спортшы, әрі - сұлу!
Өзі - студент, өзі - спортшы, әрі - сұлу!

Жауынгерлік жекпе-жекпен тек агрессивтілікпен шамадан тыс зардап шегетін қатал ер-азаматтар ғана айналысады деп есептеледі. Әлсіз қыздың рингке немесе татамиге шайқасшы ретінде шығуы әлі де болса көрермендердің арасында түсінбеушілік пен келіспеушілік тудырады.

Сонымен қатар, ХХІ ғасырда әйелдер ерлерді іс жүзінде барлық жекпе-жек түрлерінен (тіпті ең қатыгезінен) жылжытқан болатын, ал көптеген спортшы қыздар Майк Тайсон немесе Коннор Мак Грегор деңгейіндегі жауынгерлік рингте аттары «зайырлы хроникалар» бөлімінде үнемі аталатын нағыз жұлдыздарға айналды.

Бірнеше дүркін UFC чемпионы, ал қазір Голливуд жұлдызы ретінде танымал Ронда Раузи, бокс бойынша екі дүркін әлем және Еуропа чемпионы, біздің жерлесіміз Наталья Рагозинаны (оның есімі Гиннесстің рекордтар кітабына енгізілген), сондай-ақ 2 000 000-нан астам жазылушысы бар Инстаграм жұлдызын еске түсірсек жеткілікті кәсіби бокста WBC International және IBO world champion белбеулерінің иегері тараздық Ангелина Лукас.

Биыл С.Сейфуллин атындағы КАТЗУ-да оқуды әсем қызы Әбжанова Малика аяқтайды. Жастығына қарамастан, Малика - каратэден ҚР спорт шебері және Қазақстан Ұлттық құрамасының мүшесі, Шотокан каратэден әлем чемпионы, көптеген халықаралық турнирлердің жеңімпазы, 2022 жылғы Азия чемпионатының қола жүлдегері және 2023 жылғы Орталық Азия чемпионатының қола жүлдегері.

Каратэ секциясына мектеп оқушысы ретінде келген спортшы жиырма жасында ел біріншілігінің бірнеше дүркін жеңімпазы атанып, спорт шеберінің нормативін орындап, ұлттық құраманың құрамына енді. Әзірге Малика өзінің спорттық мансабында ең табысты 2022 жыл деп санаса, Ташкентте өткен Азия чемпионатында ол үшінші орынды иеленді.

Малика Әбжанова - нақты өмірлік басымдықтары бар, білімді бағалайтын және қоғамға барынша пайдалы болуға тырысатын қазіргі қазақстандық жастардың жарқын мысалы. Біздің түлегімізге алдағы олимпиадада Қазақстанның спорттық үмітімен қоса, таңдаған мамандығына табыс, алға қойған мақсаттарына қол жеткізуді және өмірде көптеген жарқын жеңістерді тілегім келеді.

Ф. А. Батиров,

КСРО спорт шебері